ЧОМУ ПІГМЕНТ СВІТЛІШАЄ ?Наша шкіра – найбільший орган тіла, основною функцією якої є захист внутрішніх органів та кісток від ушкоджень. При будь-якій мікропігментації неможливо спрогнозувати скільки відсотків пігменту приживеться після основної процедури. Відомо, що для відмінного результату необхідно дотримуватись не лише допроцедурних, але і післяпроцедурних рекомендацій перманентного макіяжу чи татуажу.  Звісно частина пігменту відходить в процесі сходження кірок (струпів), але в даному випадку саме імунітет визначає чому пігмент приживається або не приживається, чому вигорає швидше або повільніше. Якщо імунітет організму сильний, тоді нажаль, більш ймовірно, що пігменту, при загоєнні, залишиться менше. Є ряд процесів, які працюють на захист нашого організму вцілому і також боряться з імплантованим пігментом в шкіру. Оскільки пігмент не являється рідним елементом організму.

ЩО ТАКЕ МАКРОФАГИ?

Внесений пігмент є чужорідним елементом, з яким починають боротися найбільші клітини імунітету – макрофаги-(Мacrophage), які виконують функції імунного захисту. Вони відповідають за захист від таких чужорідних “чужинців”, поглинають їх, захищаючи організм. Сама клітина-макрофаг живе від 45-ти днів до кількох місяців. Після чого розпадається, а сам пігмент, який клітина поглинула, звільняється разом з клітинами розпаду і знову поглинається “новими” клітинами-макрофагами. Ключову роль у боротьбі з внутрішньоклітинними паразитами, мікробами, вірусами, інфекціями, пухлинами організму та синтезу чисельності регулярних речовин і ферментів, відіграють саме макрофаги.

ОСНОВНІ ФУНКЦІЇ МАКРОФАГІВ:

поглинання (перетравлення); 

чистка (від чужорідних тіл, відмерлих клітин, шлаків);

протиінфекційна дія ( від паразитів, мікробів, бактерій, вірусів, інфекцій);

знищення видозмінених клітин (пухлинних, новоутворень);

підсилення імунітету (формування імунної відповіді);

активація екскреції (гармонічний баланс в організмі);

накопичення і видалення ліпідів;

формування кісток;

метаболізм (синтез чисельності регуляції речовин і ферментів);

знищення залишків зруйнованих клітин (запалення, пошкодження, загоєння).

ПІГМЕНТ І МАКРОФАГИ:

В публікації  Journal of Experimental Medicine фахівці з Рокфеллерівського університету, що в Нью-Йорку, спробували детальніше дослідити, як контактує пігмент з клітинами, які виконують функцію імунного захисту і називаються макрофагами.

макрофаги не знищують органічні чи неорганічні тверді частинки (колоранти), а зберігають їх у собі назавжди, постійно поглинаючи  іх знову і знову.

пігменти знаходяться в тканинах шкіри і піддаються постійному перетравленню.

коли клітини-макрофаги гинуть разом з клітинами розпаду вивільняються залишки пігменту, які макрофаги не встигли перетравити і вони знову поглинаються  новими клітинами-макрофагами.

макрофаги поглинають, перетравлюють і знищують паразитів, мікробів, бактерії та віруси назавжди, на відміну від пігментів. 

ЯК ПРАЦЮЮТЬ КЛІТИНИ-МАКРОФАГИ:

Буквально все”чуже”, що потрапляє в організм, атакується і поглинається макрофагами. Тобто клітини-макрофаги розчиняють в собі все за допомогою хімічно-активних речовин. Після такого процесу  макрофаги створюють копію  ділянки бактеріальної клітини і розміщують її на власній поверхні. Відповідно всі “свої” клітини, які будуть зустрічатися з макрофагами, будуть реагувати і вичислятити  чужорідні організми блискавично. Таким чином формується імунітет до певних подразників.

Саме тому внесений пігмент, після сходження кірок (струпів), може бути майже непомітним і проявляється до двох місяців світлішим на 30%-50%. Це абсолютно нормальна реакція організму, саме пігмент піддається більшій атаці після імплантації основної процедури. Повторно, після корекції, пігмент сприймається краще,  оскільки імунітет в період загоєння слабший. Лише після корекції  можна вважати, що процедура мікропігментації досконала і завершена. Корекція зазвичай рекомендується клієнту через 2-а місяці, не раніше. Саме 2-а місяці потрібно, щоб епідерміс очистився від пігменту, який залишається в верніх епідермальних шарах шкіри, і пігмент проявляєся повністю.

У випадку видалення лазером, де пігменту розривається (подрібнюється) на дрібні мікрочастинки, чи ремувером, де більша частина пігменту виводиться через лімфу (кров), шкіра очищується в рази швидше. Макрофагам значно простіше поглинути і перетравити крихітні залишки пігменту.

В ЧОМУ НЕБЕЗБЕКА ІМУНОДЕФІЦИТУ?

Надмірне споживання штучних добавок, консервантів, погана екологія та стреси послаблюють імунні функції, від яких макрофаги слабшають і найважливіше – очищення організму не відбувається. Погіршується метаболізм, не виводяться з організму шлаки і відмерлі клітини і це стає причиною імунодефіциту. Через незадовільний стан макрофагів можуть виникати різні захворювання незрозумілого походження, оскільки в організм може проникнути будь-яка інфекція чи вірус. Можна вважати, що із слабким імунітетом будь-яка мікропігментація носитиметься довше, але слід враховувати, що вживання медикаментів (антибіотиків, гормонів) теж впливають на більш нетривале життя пігменту в шкірі.

Висновок: пігмент у шкірі нікуди не дівається. Він просто світлішає завдяки безперервному поглинанню клітинами-макрофагами, які намагаються його перетравити. Таким чином пояснюється так зване “вигорання” пігменту. Щоб пігмент остаточно і без залишку вийшов зі шкіри, рекомендують не перенасичувати шкіру пігментом чи частими повторними процедурами, а періодично чистити шкіру за допомогою лазеру чи ремуверу. Та при процедурах видалення крихітні часточки пігменту все ж залишаються в шкірі, клітини-макрофаги взмозі перетравити їх, як клітини розпаду.

Scroll Up