ЕТАПИ РЕГЕНЕРАЦІЇ ШКІРИ ПІСЛЯ ПІГМЕНТАЦІЇ



Незважаючи, що всі техніки мікропігментації сучасні, атравматичні і адаптовані під різний тип шкіри та все ж це – поверхнева мікротравма. Відповідно шкіра на кожній ділянці обличчя чи тіла регенерує по-різному.

Важливу роль у тривалості регенерації шкіри займає не лише вік шкіри, але її стан і товщина.

Спершу потрібно розуміти, що щойно внесений пігмент знаходиться не лише у шкірі, але й на її поверхні,а самі мікроотвори після процедури закриваються через 10-15 хвилин. Звісно при умові використання атравматичних технік поверхневого внесення пігменту. І свіжа робота завжди матиме більш насичений колір, ніж в кінцевому залишку, коли шкіра повністю регенерує.

ПЕРША ДОБА ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ:

Зона після мікропігментації має більш насичений колір, лімфа виділяється лише в перші години після процедури. Висихаючи, на другий день після проведеної процедури, формує саму кірочку (струп) і її товщину. Основне дотримуватись післяпроцедурних рекомендацій, оскільки частина пігменту залишається і в кірочці. Чим товстіша кірочка тим довше вона тримається і тим більше пігменту зійде при її сходженні.

ДРУГА ДОБА ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ:

На другий день після мікропігментації утворюється кірочка (струп). Дуже важливо стежити, щоб ділянка залишалась сухою та чистою. По можливості дискомфорт сухості потрібно перетерпіти. Мочити, терти, наносити крем на зону в перші дні після процедури не рекомендується.

ТРЕТЯ – ЧЕТВЕРТА ДОБА ПІСЯ ПРОЦЕДУРИ:

Відчувається значна сухість, стягнення і свербіж. Саме в цей період починають сходити кірочки, тому можна і потрібно використовувати післяпроцедурний крем чи масло за рекомендаціями спеціаліста. В цей період треба бути вкрай обережним: не здирати кірочи, не мочити і не терти.

СЬОМА – ДЕСЯТА ДОБА ПІСЯ ПРОЦЕДУРИ:

Кірочки сходять повністю до 10-ти днів, в залежності від зони і індивідуальних особливостей організму. Після остаточного сходження кірочок пігмент буде значно світлішим, навіть більш матовим. Буде відчуватись сухість і можливе незначне стягнення. Також шкіра продовжуватиме лущитись. В цей період особливо дбайливо потрібно наносити креми або масла для загоєння, які пом’якшують, зволожують і підтримують збалансований Ph-баланс шкіри. Також утримуватись від засмагань, уникаючи впливу УФ-променів.

ЧЕРЕЗ 1-2 МІСЯЦІ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ:

Шкіра повністю регенерує. Відтінок пігменту остаточно набуває кінцевого відтінку. Це ідеальний момент для проведення корекції і закріплення результату. Таким чином можна вважати процедуру мікропігментації завершеною.

Швидкість процесу регенерації шкіри залежить не лише від післяпроцедурного догляду, але й від індивідуальних особливостей організму. І хоча для повноцінного загоєння достатньо 4-5-ти тижнів слід зважити на вікові особливості загоєння, а саме :

молода шкіра регенерує протягом 28 днів;

процес регенерації зрілої шкіри після 35-ти рр. займає більше часу і становить 1,5 місяці;

вікова шкіра 50+ процес регенерації триватиме більше 2-х місяців.

Таким чином повторне втручання у шкіру рекомендоване не раніше, ніж через 2-а місяці, коли шкіра відновиться на всіх етапах.

Цікавим фактом являється те, що внесений пігмент, після сходження кірочок і цілковитого загоєння шкіри через 2-а міцяці в епідермісі відсутній повністю, оскільки вноситься епідермально, у верхній сосочковий шар дерми. В процесі відновлення і загоєння епідерміс повністю очищується від пігменту і являється певним фільтром, через призму якого просвічується сам пігмент. Звісно ступінь насичення кольору залежить не лише від кількості внесеного пігменту, але і від залишку пігменту, який прижився, від самої товщини шкіри.

Важливо пам’ятати, що після сходження кірочок шкіра залишеється чутливою до 20-ти днів. В цей період не рекомендуються косметологічні процедури, такі ,як: чистка, пілінг, скрабування і інші процедури, які впливають на оновлення епідермісу шкіри.

Scroll Up