ВПЛИВ СОНЦЯ НА ПЕРМАНЕНТНИЙ МАКІЯЖ (татуаж)В період технологічного прогресу, коли технології випереджають уяву, догляд за зовнішністю теж не стоїть на місці. Не новиною є і послуги мікродермопігментації (перманентний макіяж, татуаж чи мікроблейдинг) шкіри, які завоювали свою прохильність та все більше клієнтів оберають саме цю послугу, щоб позбавитись від витрачання часу та коштів на щоденний макіяж декоративною косметикою. Звісно, перманент зон обличчя вийшов на значно інший рівень. Завдяки цій послузі можна позбутись моментів невпевненості, підкреслити виграшні риси і усунути асиметрію обличчя, камуфлювати недоліки на шкірі (вирівняти тон та колір шріри, замаскувати рубці та стриї…та інше). Але наскільки шкідливим може бути сонце в період відпусток? Як захистити не лише шкіру від сонячних променів, але і перманент від передчасного вигорання?

ЯКИЙ МЕХАНІЗМ ЗАСМАГИ ?

Аналізуючи, як наша шкіра реагує на УФ-промені можна наголосити, що лише два УФ-промені, які мають вплив на організм вцілому, а це-УФ-промені А (UVA) і В (UVB). Завдяки УФ-променям класу В (UVB) ми отримуємо омріяну засмагу або згораємо, якщо необережно зловживаємо засмагою. УФ-промені класу В проникають лише до рівня епідермісу, але при зловживанні можна пришвидшити фотостаріння шкіри, як і ризик виникнення онкозахворювань. Найбільший вплив УФ-промені класу В (UVB) на шкіру становлять лише у весняно-літній період.

УФ-промені класу А (UVА) – найнебеспечніші! Мають вплив в будь-яку пору року, у будь-який час доби. Для УФ-променів класу А (UVА) не є перешкодою ні одяг, ні скло, ні хмари. УФ-промені класу А (UVА) можуть проникати в дерму шкіри, руйнуючи і змінючи ДНК клітин. По-перше це – загроза передчасному виникненню зморшок та старінню (колагенові волокна втрачають еластичність, шкіра стає тоншою, втрачається волога), ризик появи гіперпігментації. По-друге це – загроза виникненню раку шкіри. Щоб захиститись від дії УФ-променім шкіра починає активно виробляти меланоцити у дермі, таким чином наша шкіра отримує інший колір, колір засмаги, який проявиться за кілька днів, коли меланоцити встигнуть піднятися до епідермісу.

ЧОМУ ЗАСМАГАЮЧИ Є РИЗИК ВИГОРАННЯ ПІГМЕНТУ?

При процедурі мікропігментації пігмент закладається у верхній шар дерми, а саме у сосочковий шар, свого роду сосочковий шар дерми є мембраною між епідермісом і дермою. При впливі УФ-променів, які досягають рівня закладеного пігменту відбувається неминуча руйнація або вигорання пігменту. Тому, що УФ-промені покращують обмін речовин організму, циркуляцію крові лімфатичної системи, в шкірі синтезується вітамін D, стимулюється виробництво гемоглобіну, поліпшується функціонування залоз внутрішньої секреції, поліпшується дренаж і постачання тканин киснем, підвищується вироблення колагену і еластину.

ЧИ ПОТРІБНО НАНОСИТИ СОНЦЕЗАХИСТ НА ШКІРУ І ДІЛЯНКИ З МІКРОПІГМЕНТАЦІЄЮ ?

Надмірне перебування під дією УФ-променів є шкідливим не лише для організму, шкіри, але й для будь-якої мікродермопігментації (тату, перманентний макіяж/татуаж). Пігмент втрачає виразність, інтенсивність, яскравість і швидше вигорає. Тому засмагаючи необхідно дбати не лише про шкіру і правильне зволоження, але і про захист перманенту, татуювань на тілі. І хоча засмага є протипоказом для перманенту чи татуюванню варта дотримуватись певних рекомендацій та правил.

Знизити шкідливий вплив УФ-променів можна завдяки збалансованому догляду за шкірою, наносячи спреї, креми чи гелі, молочко з сонцезахистом SPF (абревіатура SPF означает Sun Protection Factor) та УФ-фільтрами під час засмаги. Застосовувати парасольки, головні убори від прямого попадання сонця. Засмагаючи у солярії, де УФ-промені більш шкідливі і проникають значно глибше епідермісу використовувати сонцезахистні засоми із сильнішим SPF та УФ-фільтрами захисту.

ЧОМУ НЕ МОЖНА ЗАСМАГАТИ ПІСЛЯ ПРОЦЕДУРИ МІКРОПІГМЕНТАЦІЇ ?

Будь-яка засмага, включаючи і солярій, не дозволяється протягом місяця після процедури мікропігментації.

ризик виникнення опіку,
ризик рубцювання тканин,
ризик виникнення запальних процесів,
суттєво уповільнюється процес загоєння,
пігмент зійде разом з кіркою, або заживе неоднорідно та з іншим відтінком.

ЧИ МОЖНА ЗАСМАГАТИ МАЮЧИ НА ТІЛІ ПЕРМАНЕНТ ЧИ ТАТУЮВАННЯ ?

Засмагаючи обов’язково необхідно наносити SPF захист до типу шкіри з вмістом УФ-фільтрів А ( UVA ) і В ( UVB ). Уникати прямого активного впливу сонця та зважати не лише на захист у весняно-літню пору року, але і на геолокацію проживання. Оскільки обличчя потребує щоденного захисту з використанням відповідних косметичних сонцезахисних засобів. Тільки так можна забезпечити захист мікропігментації в шкірі.

Існує безліч сонцезахисних продуктів, які сприяють збереженню перманентного макіяжу/татуажу та тату на тілі з показник SPF не менше 50+. Слід пам’ятати, що сонцезахист з SPF не захистить від впливу УФ-променів класу А (UVA), тому SPF100 не особливо чим відрізняється від SPF50+.

сонцезахисні креми SPF з УФ-фільтрами для профілактики пігментації.
сонцезахисні засоби з матуючим ефектом, для чутливої ​​шкіри.
сонцезахисні спреї, креми, гелі, молочко.

ЯКИМ ЧИНОМ ОБЕРАЄМО НЕ МЕНШ ВАЖЛИВИЙ SPF ЗАХИСТ ?

SPF10 забезпечує 90% захисту від UVВ-променів;
SPF20 забезпечує 95%, захисту від UVВ-променів;
SPF30 забезпечує 97%, захисту від UVВ-променів;
SPF50 забезпечує 98%, захисту від UVВ-променів;
SPF100 забезпечує 99%, захисту від UVВ-променів.

КОМУ КАТИГОРИЧНО НЕ МОЖНА ЗАСМАГАТИ:

серйозні шкірні захворювання (псоріаз, дерматит);
цукровий діабет;
захворювання щитовидної залози;
злоякісні і доброякісні пухлини, захворювання жіночої статевої системи (міома, ерозія);
гостра форма туберкульозу;
гіпертонія;
інфекційні захворювання (вітрянка, гепатит);
простуда, підвищена температура тіла;
психоневрологічні хвороби.

Scroll Up