ГЕРПЕС і ПЕРМАНЕНТНИЙ МАКІЯЖ (татуаж) ГУБГерпес (herpes viruses) – з групи інфекційно-вірусних захворювань (herpesviral infections), яке характеризується рясним висипом пухирців на шкірі та слизовій. У 98% населення Землі являються носіям вірусу ГЕРПЕСУ. Найчастіше вірус вражає шкіру, слизову та статеві органи. У деякий випадках вірус ГЕРПЕСУ може давати ускладнення на центральну нервову систему з сожливим розвитком менінгіту чи енцифаліту.

СИМПТОМАТИКА ВІРУСУ ГЕРПЕСУ:

Попадаючи в організм людини вірус ГЕРПЕСУ протягом 2-10 днів може жодним чином не проявлятись та потім може з’явитись незначне почервоніння, яке триває 1 день, 1-2 дні триває висип водянистих пухірців, які розростаються та зливаються між собою, викликаючи легке поколювання за зуд. На 2-3 день пухирці лопають, утворюютчи поверхневі ерозії, які викликають біль та печіння. Висихаючи, на 3-4 день поверхневі ерозії утворюють кірочки, які сходять на 10-12 день. Іноді симптоматику доповнюють: гарячка, нездужання, загальна слабкісті та ломота у м’язах, дискомфорт у горлі, головний біль. В дуже рідких випадках може дати ускладнення на центральну нервову систему з розвитком менінгіту чи енцифаліту.

ПРИЧИНИ ПОЯВИ ВІРУСУ ГЕРПЕСУ:

ГРВІ – (гостро респіраторно-вірусна інфекція);

значне переохолодження чи перенагрівання організму;

імунодефіцитний стан;

гіповітаміноз;

супутні хронічні хвороби, наприклад Альцгеймера;

радіоактивне опромінення;

сильна інтоксикація організму;

механічна або фізична травматизація;

менструація;

гормональні зміни, вагітність;

зловживання алкоголем;

стреси та депресія.

ПАТОГЕНЕЗ – ШЛЯХИ ІНФІКУВАННЯ ТА ПЕРЕДАЧІ ВІРУСУ ГЕРПЕСА:

Вірус ГЕРПЕСУ 1-го типу найчастіше спостерігається у дітей у віці від 6-ти місяців до 5-ти років, коли з крові дитини починають зникати протигерпетичні антитіла, що були передані від матері. Оскільки найпоширенішим є вірус ГЕРПЕСУ 1-го типу ним можна заразитись повітряно-крапельним шляхом (через кон’юнктиву, слизову порожнину рота, верхніх дихальних шляхів) та контактним шляхом (переливання крові, статеві контакти). Таким чином, попадаючи в кров та лімву людини вірус ГЕРПЕСУ залишається на все життя і позбутись його неможливо. Імунна система виробляє специфічні антитіла для боротьби з вірусом, але при слабкому імунітеті, в холодну пору року, гіповітамінозі чи вірусній простуді є ризик появи вірусу ГЕРПЕСУ 1-го типу. Рецидивне вірусне захворюванна вірусу ГЕРПЕСУ 1-2 рази на рік вважається новмою.

Вігус ГЕРПЕСУ 1-го типу можна спровокувати, оскільки збудник вірусу ГЕРПЕСУ 1-го типу міститься у стовбурових нервових клітинах, а при інвазивній процедурі перманентного макіяжу пошкоджуються саме нервові клітини шкіри, особливо ризик появи вігусу ГЕРПЕСУ 1-го типу зростає саме після перманентного макіяжу губ.

Не дотримуючись післяпроцедурних рекомендацій, привил особистої гігієни є ризик появи вірусу Герпесу на губах, відповідно пігмент у місці винекнення вірусу буде світлішим або не приживеться взагалі. В разі вторинного виниклення вірусу ГЕРПЕСУ на тому ж місці є ризик видозмінення та рубцьовання шкіри. Перевагою від процедур перманентного макіяжу на губах є те, що ПМ може відновити втрачений природний пігмент губ в місцях частих висипів ГЕРПЕСУ і з’явитись вірусу повторно стає складніше, оскільки шкіра губ стає плотнішою після регенегації. Та не потрібно забувати про правила септики і асептики під час проведення процедури, щоб не провокувати попадання інфекцій в шкіру.

ІСНУЄ 8-М ВИДІВ ВІРУСУ ГЕРПЕСА:

вірус ГЕРПЕСУ 1-го являється найпоширенішим (вірус простого ГЕРПЕСУ з висипом на губах, рецидивний);

вірус ГЕРПЕСУ 2-го типу ( вірус простого ГЕРПЕСУ – генітальний герпес, хронічний шкірно-слизовий);

вірус ГЕРПЕСУ 3-го типу (вірус повітряної віспи в дітей та оперізуючого лишаю у дорослих);

вірус ГЕРПЕСУ 4-го типу (інфекційний мононуклеоз або енцефаліт, вірус Епштейна-Барр, який вражає 50% дітей віком до 5-ти років, 90% людей в дорослому віці являються носіями цього вірусу);

вірус ГЕРПЕСУ 5-го типу (цитомегаловірус після трансплантацій, мононуклеоз – вади розвитку, порушення функції кісткового мозку, гепатит);

вірус ГЕРПЕСУ 6-го типу – (провокує розсіяний склероз);

вірус ГЕРПЕСУ 7-го типу (хронічна втома, онкозахворювання лімфатичних тканин);

вірус ГЕРПЕСУ 8-го типу (провокує розвиток саркоми, первинної лінфоми, хвороби Кастлемана).

ВСІ ВИДИ ГЕРПЕСУ СХОЖІ МІЖ СОБОЮ ЗА:

морфологічними ознаками віріонів;

типом нуклеїнової кислоти;

способом репродукції;

здатністю до довічної персистенції в організмі людини після первинного інфікування.

Усі види вірусу ГЕРПЕСУ містять двониткову ДНК, покриту двадцятигранним нуклеокапсидом. Релаксована циркулярна ДНК та капсид транспортуються за допомогою мікротрубочок в ядро, де ДНК вивільнюється через ядерні пори і перетворюється на ковалентно замкнену циркулярну ДНК. Між капсидом і зовнішньою оболонкою міститься білковий шар. Ліпопротеїновий шар зовнішньої оболонки вірусу має шипоподібні виступи. Вірус має ряд антигенів, зв’язаних як з внутрішніми білками, так і з гліюкопротеїдами. Білки індикують нейтралізуючі вірус антитіла та клітинну імунну відповідь організму.

ПРОФІЛАКТИКА ВІРУСУ ГЕРПЕСУ ПЕРЕД ПРОЦЕДУРОЮ ПМ ГУБ:

Найкращою профілактикою вірусу ГЕРПЕСУ являється вакцинація, особиста гігієна, збалансоване здорове харчування, вживання імуномодуляторів в осінньо-зимовий період для зміцнення імунної системи, систематичний, внормований сон та уникання стресових ситуацій і депресивного стану. Та перед процедурою ПЕРМАНЕНТНОГО МАКІЯЖУ (татуажу) губ, щоб мінімалізувати ризик появи герпесу потрідно дотримуватись певних рекомендацій :

протипокази до татуажу Львів, протипокази до перманентного макіяжу Львів, протипокази мікроблейдинг Львів

за 1-2 дні до пм почати вживати протигерпесні препарати і до повного загоєння губ;

перед та після ПМ відмовитись від паління та значного зловживання алкоголем;

перед та після ПМ не відвідувати лазні, сауни та басейни;

за 2-3 тижні не робити глибокі пілінги, чистки та інші інвазивні косметологічні процедури;

за 2-3 тижні та після ПМ не поєднувати ін’єкційні процедури краси – ботокс, диспорт, біоревіталізацію та інші філери;

дотримуватись правил особистої гігієни;

не торкатись руками та не здирати кірочки;

не розмочувати кірочки після ПМ;

після ПМ не користуватись помадами, блисками, тонуючими декоративними засобами;

не переохолоджуватись і не перенагріватись;

не користуватись загальними столовими приборами;

після ПМ пити всі напої через соломинку;

після ПМ не вживати кислу, гостру, солену їжу та морепродукти.

Scroll Up