ГРАНУЛИ ФОРДАЙСА НА ГУБАХГРАНУЛИ ФОРДАЙСА на губах відносяться до сальних кіст. Жодних відчуттів вони не викликають, окрім дискомфорту зовнішнього вигляду. Їх неможливо видавити, навіть проколовши шкіру, оскільки утворюються ранки та тріщинки і можливе вторинне інфікування патогенною флорою. Також можуть розвинутись келоїдні рубці з ущільненням в тканинах губ та гнійні ранки.

ПРИЧИНА ПОЯВИ ГРАНУЛ ФОРДАЙСА НА ГУБАХ:

Основна причина появи ГРАНУЛ ФОРДАЙСА – надлишкова секреція сальних залоз. Це не небезпечна  хвороба, а дисфункція сальних залоз.

дисбаланс гормонів – основна причина появи новоутвореннь;

період статевого дозрівання;

вагітність;

менопауза;

надлишкова вага;

відсутність достатньої особистої гігієни;

звуження вивідних проток сальних залоз;

погане харчування;

екологія;

систематичні треси;

куріння.

У ЦІЄЇ ХВОРОБИ Є ДВА РІЗНОВИТИ:

у жінок – ГРАНУЛИ ФОРДАЙСА;

у чоловіків – ПЕРЛАМУТРОВІ ПАПУЛКИ.

ЯКІ НА ВИГЛЯД ГРАНУЛИ ФОРДАЙСА:

На вигляд, Гранули Фордайса, як дрібні прищики, мають білий або жовтуватий колір і випуклу форму. Діаметр папул не перевищує 1-2 мм. На інших частинах тіла розміри можуть варіюватися. Їхня кількість залежить від індивідуальних особливостей людини. Після 30-ти років ГРАНУЛИ ФОРДАЙСА починають розсмоктуватись, а після 40-а років можуть зникнути самостійно. Гранули Фордайса локалізуються не лише на губах, але й на сосках, під пахвами, в області статевих органів у жінок і чоловіків. Гранули  Фордайса присутні у 60% чоловіків і 40% жінок і вважаються нормою, хоча називаються «хворобою Фордайса». Самі гранули не передаються статевим шляхом і цілком безпечні людському організму.  Ця унікальність пояснюється  зниженням кількості гормонів і шкірного сала в організмі людини.  

Вперше їх описав 1896 году Фокс Фордайс  у 1896р. і ця патологія отримала визначення, як «ГРАНУЛИ ФОРДАЙСА».

РАДИКАЛЬНІ МЕТОДИ ВИДАЛЕННЯ:

 КРІОДЕСТРУКЦІЯ – вплив рідким азотом;

ЛАЗЕРОТЕРАПІЯ – припікання лазером;

ЕЛЕКТРОКОАГУЛЯЦІЯ – використання високочастотної стимуляції електричним струмом;

РАДІОХВИЛЬОВА  методика;

ПЛЮСИ І МІНУСИ ВИДАЛЕННЯ:

ВИСІЧЕННЯ СКАЛЬПЕЛЕМ – традиційний хірургічний метод, який використовують вкрай рідко через високий ризик травматизації і рубцювання шкіри в місцях пошкодження.

під час кріодеструкції гранули обробляються рідким азотом.

при лазерному  видаленні  відбувається  пошарове випалювання наростів. Основна перевага процедури – швидкість проведення.

електрокоагуляція нейтралізує новоутворення за допомогою електричного струму високої частоти. Після процедури відбувається випаровування рідини з гранул. Даний метод не передбачає крововтрати.

радіохвильовий метод  висікає вузлики впливом високочастотних хвиль. Гранули зрізаються без контакту  з тканинами  приладом. Даний спосіб вважається найбільш делікатним.

апаратне видалення гранул Фордайса проводиться тільки за призначенням лікаря. Швидкий терапевтичний ефект в даному випадку може бути досягнутий тільки в комплексі з медикаментозним лікуванням.

ВИСНОВОК: Будь-який  метод видалення  дає лише тимчасовий ефект (в 85% випадків рецидив спостерігається вже через 12-24 місяці, після процедури видалення). Гранули Фордайса чудово маскуються в перманентному макіяжі і навпаки можуть стати більш помітніші при ін’єкціях філерами.
Scroll Up