ВІТІЛІГО та ОСОБЛИВОСТІ ПІГМЕНТАЦІЇВІТІЛІГО (vitiligo) – найскладніше шкірне захворювання, при якому порушується пігментація шкіри. Перестає виділятися пігмент-меланін на окремих ділянках шкіри. Природа захворювання до кінця не досліджена. Може виникати, як у юному, так і у дорослому віці і загострюється внаслідок:

дефициту цинку і міді;

ослабленного імунітету;

стресу;

спадковості;

гормонального збою;

сильного опіку;

тривалому контакту з хімікатами та інтоксикації;

хронічних захворюваннь внутрішніх органів та травної системи.

ВІТІЛІГО – об’ємні, світло-бежеві плями на шкірі, які мають властивість змінювати форму, розростатись і зливатись у більші плями. Найчастіше з’являються на ліктях, колінах, кистях, зап’ястях, сідницях, ступнях, під пахвами, але також можуть з’явитись на спині та обличчі – в зоні очей, брів, губ в зоні волосся, впливаючи на зміну кольору волосин в зоні виникнення. Больових відчуттів захворювання ВІТІЛІГО не створює, окрім естетичного дискомфорту. Та потрібно пам’ятати про обережність і з метою профілактики прогресу захворювання не перебувати під активним сонцем, оскільки є ризик отримати ще й значний опік шкіри, використовувати сонцезахист з УФ-фільтрами та включити в раціон більше зелені, овочів та фруктів.

МЕТОДИ УСУНЕННЯ ВИДИМИХ ОЗНАК ЗАХВОРЮВАННЯ:

Нажаль методів вилікувати це захворювання не знайдено, можливо лише стримувати розростання і поширення нових плям медикаментозним чином – приймаючи антиоксиданти, імуномодулятори, дозоване ультрафіолетове опромінення, лазеротерапію, фототерапію, лікувальний електроферез або хірургічним чином – вживлення у шкіру штучно вирощених клітинин-меланоцитів. Будь-які з наведених методів не дають цілковитої гарантії вдалого результату. Найпростішим методом позбутись видимих ознак захворювання ВІТІЛІГО явлається мікропігментація – перманентний макіяж – камуфляж та татуювання.

ВІТІЛІГО – ПРОТИПОКАЗ ЧИ НІ ПРИ МІКРОПІГМЕНТАЦІЇ:

Загалом ВІТІЛІГО не являється протипоказом для процедур мікропігментації та спершу потрібно проконсультуватись з лікарем-дерматологом, щоб розуміти індивідуальну особливість та складність захворювання. І лише при стабільному стані захворювання ВІТІЛІГО можна проводити процедури мікропігментації. В іншому випадку при загостренній формі захворювання ВІТІЛІГО є ризик ускладнень, таких, як: вторинна інфекція, кебнеризація, хронічні грануломатозні реакції, виникнення ізоморфної реакції або феномену Кебнера , коли в зоні травматизації утворюються довгі лінії або висип.

Для клієнтів з ВІТІЛІГО, які мають: ВІРУС ГЕРПЕСУ, ДЕРМАТИТ, ПСОРІАЗ, ВІЛ чи ВІЧ процедури мікропігментації є абсолютним протипоказом !

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРМАНЕНТНОГО МАКІЯЖУ ПРИ ВІТІЛІГО:

При епідермальному перманентному макіяжі брів, повік чи губ слід враховувти певну складність. Зміна кольору шкіри частково торкається певної зони і лише спеціаліст з баготорічним досвідом, знанням колористики шкіри і пігментології зможе використати відповідні відтінки безпечних пігментів для створення естетично цільного, гармонічного перманенту, враховуючи відмінність кольору шкіри в зоні мікропігментації.

ОСОБЛИВОСТІ КАМУФЛЯЖУ ПРИ ВІТІЛІГО:

При дермальному перманентному макіяжі (татуажі) – камуфляжі теж є свої особливості. Можна досягти тривалого хорошого результату однакового кольору здорової шкіри лише при умові кількох повторних процедур (корекцій) колорування видозміненого кольору шкіри ВІТІЛІГО. І при неохідності поновлювати процедуру щороку. Основне дотримуватись чітких рекомендацій і обмежувати перебування під активним сонцем, використовуючи сонцезахист від УФ-променів.

ОСОБЛИВОСТІ ТА РИЗИКИ ПРИ МІКРОПІГМЕНТАЦІЇ ВІТІЛІГО:

Важливо розуміти, що захворювання ВІТІЛІГО є одним з найскладніших шкірних захворювань, яке характеризується втратою пігментаці, через дефіцит меланоцитів. Відповідно, при дермопігментації – камуфляжі шкіри, бажано використовувати чисті мінеральні пігменти, а не органічні, які пошарово вносяться на проблемні місця. Мінеральні пігменти стабільніші, не провокують подальших алергічних реакцій, не провалюються в дерму, не мають глянцевого ефекту, максимально споріднені з людським організмом, оскільки складаються з оксидів заліза, які теж містяться в людському організмі і потрапляютьв організм людини з іжею. Обов’язкого провести попередню консультацію з клієнтом, обговоривши всі нюанси, підписати договір про надання послуги та провести ПАТЧ-ТЕСТ на непомітній ділянці, щоб передбачити, як реагує шкіра на втручання, чи не буде реакцій, чи вдало підібраний пігмент. Це клопітка і дуже відповідальна процедура, яка кладається з кількох етапів (корекцій):

усунення контрасту між краями ВІТІЛІГО і здоровою шкірою;

більшого розсіювання пігменту;

змішування – вирівнюється тон навколо здорової шкіри.

Scroll Up