Здорова і сяюча шкіра залежить не лише від віку, щоденного догляду, але від стану кров’яних судин. Проблеми із підвищеною ламкістю судин можуть носити як спадковий характер так і бути причиною гормональних змін. Звісно погана екологія та стреси теж можуть вплинути на погіршення стану судин в організмі.

При найменших проявах почервоніння (еритрозу) шкіри, розширених кров’яних судин (куперозу) необхідно дотримуватись правил особистої гігієни, користуватися спеціальною лікувальною косметикою, щоб зміцнити і відрегулювати тиск в стінках кров’яних судин, покращити мікроциркуляцію крові та загальний стан шкіри. Оскільки такі прояви можуть бути першими ознаками захворювання розацеа, а це – судинне захворювання пов’язане з порушенням відтоку крові від шкірного покриву обличчя до мозгу.
Еритроз – це тимчасове або постійне почервоніння шкіри в зоні щік або носа.
Купероз – це поява на обличчі дрібних, розширених судин, які супроводжуються почервонінням і можуть носити тимчасовий або постійний характер. Будь-які чинники, під впливом яких виникає венозна недостатність можуть спровокувати розвиток куперозу. Про появу куперозної сітки може свідчити руйнація колагену і еластину через що з’являються пустоти в дермі, де зразу розростаються ендотеліальні клітини (судини).
Розацеа – це поєднання еритрозу, куперозу і запальних явищ на обличчі у вигляді пустул і папул. Така ситуація в майбутньому породжує незворотню патологію розширення дрібних судин з агресивним впливом на всю систему мікроциркуляції крові. В результаті формуються постійні набряки (застій лімфи) і постійні запальні процес в судинах. Це захворювання проявляється у віці 35-40 років, зазвичай у жінок.
ЯКІ ФАКТОРИ ПРОВОКУЮТЬ РОЗВИТОК РОЗАЦЕА?
спадковість;
тонка та чутлива шкіра;
зловживання гострої або дуже гарячої їжі;
зловживання алкоголем;
куріння;
погана екологія;
стреси;
зловживання ультрафіолетовим опроміненням;
зловживання лазнями та саунами;
різкі перепади температури;
наявність демодекозу – підшкірного кліща в шкірі.
ЧОТИРИ СТАДІЇ РОЗАЦЕА:
Прерозацеа – постійне відчуття жару і печіння в зоні щік, яке триває від кількох хвилин до кількох годин, особливо помітне почервоніння при різкій зміні температури.
Судинна розацеа – окрім постійного почервоніння на щоках з’являються розширені скупчення капіляр.
Папулопустулева розацеа (запальна) – окрім червоних щік з’являються червоні горбики (папули) або гнійнички (пустули).
Пізня розацеа – шкірна тканина ущільняється, поступово прогресує і може вражати очі.
НА СТАДІЇ КУПЕРОЗУ, ЩОБ ПОКРАЩИТИ ЗАГАЛЬНИЙ СТАН ШКІРИ, ЗМІЦНИТИ СТІНКИ ЛАМКИХ СУДИН, ПОКРАЩИТИ МІКРОЦИРКУЛЯЦІЮ КРОВІ, РЕКОМЕНДУЄТЬСЯ:
вживати їжу багату на вітаміни ”C” і ”K”. Також користуватись антикуперозною косметикою збагаченою вітамінами ”C” і ”K” (миндальне масло; масло жожоба, ші, персикових кісточок; екстракт гамамеліса). Вітамін ”P” (Рутин) – сильний антиоксидант, зміцнює стінки капілярів та зменшує ламкість судин. Також має бактерицидну, протизапальну, антиалергічну та антивірусну властивість.
мікротокова терапія – покращує м’язовий тонус стінок судин, порушує застій лімфи;
мезотерапія – укріпляються стінки судин завдяки вітаміну ”С” (”цементуються” стінки судин, створюючи проколаген, який згодом переходить в колаген);
озонокислотна терапія (насичення клітин киснем та поживними речовинами);
лазерна коагуляція (видалення розширених судин та капілярів лазером);
фотокоагуляція (швидкий і найефективніший спосіб позбутись судинних ”зірочок” та капілярної сітки завдяки інтенсивності імпульсу світла руйнується гемоглобін, який в судинних ”зірочках” та капілярнії сітці міститься в надлишку);
радіокоагуляція – (припікання кров’яних судин і капілярів радіохвилями);
апаратна кріотерапія – локальний кріотерапевтичний ефект досягається при температурі від +5С° до 0 С° (рефлекторна стимуляція до звуження і розширення судин теплом і холодом).
ПРИ РОЗАЦЕА НЕ РЕКОМЕНДУЮТЬСЯ:
косметологічні процедури, які покращують кровообіг і циркуляцію крові шкіри (парафінові і термоактивні маски);
серединні і глибокі пілінги;
мікропігментація (перманентний макіяж (татуаж), мікроблейдинг);
дермабразія (механічний пілінг з глибокою шліфовкою шкіри);
кріомасаж (масаж обличчя, зони декольте холодом, тобто рідким азатом);
електрофорез – проникнення в глибокі пори шкіри дисперсних твердих частинок (рідинних крапель або газових пухирців, іонів під дією струму в рідинному або газоподібному середовищі електричного поля).